Bize Ulaşın: KOLEJ: 0312 241 11 60 KREŞ: 0312 238 38 12
Bize Ulaşın: KOLEJ: 0312 241 11 60 KREŞ: 0312 238 38 12
Anaokulu | Anasınıfı

ANAOKULU

US AKADEMİ ANAOKULU FİZİKİ YAPISI

400 m2 kapalı alana sahip okulumuzda 4 ayrı sınıf ve 2 serbest oyun alanımız bulunmaktır. Okulumuz çocukların eğitim gereksinimlerini karşılar nitelikte tasarlanmıştır. 700 m2 ön, 250 m2 arkada olmak üzere toplamda 950 m2 müstakil bahçemiz bulunmaktadır. Bahçemizin tamamen çim olması, bahçemizde yetiştirdiğimiz bitkiler, bakımını üstlendiğimiz hayvanlar hep çocuklara doğa bilincinin yerleşmesi için doğada yaşayarak öğrenmelerini sağlamak, korumayı öğretmek, sevdirmek ve çevreye saygılı bilinçli nesiller yetiştirmektir. 

Ön bahçemizde, eğitim programımızı destekleyici eğitici oyun alanları ve ilgi köşeleri bulunmaktadır. Bunlar;

Yaş grupları düşünülerek hazırlanmış farklı büyüklükte iki kum havuzu, Tırmanma duvar, Ritm aletleri, Farklı yaş grupları düşünülerek hazırlanmış iki farklı kaydırak, Mini hayvanat bahçesi, Sanat köşeleri, Anadili etkinliği hikaye okuma köşesi, Meyve serası, Botanik- bitki bilim atölyesi, İki katlı ahşap otobüs ve ahşap oyun evi bulunmaktadır.

Fideleri kendi elleriyle diktikleri, sebze ve meyveleri yetiştirdikleri, tarım yaptıkları doğanın en iyi öğretmen olduğu ve çocukların yaparak yaşayarak öğrenme imkanlarına sahip olmanın tadını çıkardıkları bahçemiz çocuklarımızın kendi ürünlerini ektikleri büyümesini gözlemledikleri sebze meyve tarhlarına sahiptir. Yemyeşil çimen temiz hava ve toprakla bütünleşen çocuklarımız yaz ve kış bahçemizin neşe dolu enerjik konuklarıdır.

Arka Bahçede;

Sebze tarlası, farklı ağaçlar ve bitkiler, Hayvan barınağı, Botanik-Bitki Bilim atölyesi bulunmaktadır.

Kayıt Süreci

Çocuğun sevgi ve güven dolu aile ortamından sonra okula başlaması küçük ama önemli bir adımdır. İlk ayrılık tecrübesi okulöncesi eğitimine başladığı süreçtir. Bu süreçte ebeveynler de en az çocukları kadar kaygılıdır. Bu nedenle bu ilk ayrılış güvenle ve doğru şekilde olmalıdır. Okulumuzda çocuğun aileden bu ilk ayrılışı en doğru şekilde ebeveynin ve çocuğun güvenini sarsmadan doğru yöntemlerle yapılmaktadır.

Okula alışma süreci okulumuzda nasıl yapılıyor?

  • Çocuğun okula başlaması ile çocuk ve ailenin bu yeni duruma uyum sürecinde okulumuzda 5 günlük oryantasyon çalışması yürütülür. Okula yeni başlayan çocuk ilk gün okulda 1 saat geçirir. Gerekli durumda anne, öğretmen ve çocuk bu zamanı birebir geçirebilir. Diğer günler 1 saat arttırılarak bir haftalık oryantasyon süreci tamamlanır. Uyum süreci çocuktan çocuğa farklılık gösterir. Çocuğun durumuna göre oryantasyon süresi uzatılabilir.
  • Okul psikoloğumuz okula başlama sürecinde ve yaşanan problemlerle ilgili çocuklarla ve aileleriyle özel çalışmalar yürütür.
  • Adaptasyon sürecini hızlandırmak, karşılıklı güven bağını kurmak, detay bilgiler almak, ailesinin gözünden çocuğu tanımak amacıyla bireysel görüşme yapılır. Bu ilk veli görüşmesine okul müdürümüz ve öğretmenimiz katılır
  • Okula yeni başlayan çocukların okula ve gruba uyum sürecine yardımcı olmak için özellikle ilk ay zorunlu olmadıkça devamsızlık yapılmamasını önemle rica ediyoruz.

HİZMETLER

Yemek
Ulaşım
Temizlik
Güvenlik

Yemek hizmeti nasıl?

Vitamin ve mineral değerlerin en doğal haliyle mevsim sebze ve meyvelerinde bulunduğunun bilincindeyiz ve listemizi buna göre hazırlıyoruz. Kendi mutfağımızda yapılan yemek menümüz, Yiyecek İçecek Hizmet Alanları ve Beslenme Eğitmeni tarafından çocukların günlük almaları gereken kalori değerleri hesaplanarak hazırlanıyor.

Sabah kahvaltılarında sınırsız mevsim sebzeleri, tüm sabah ve ikindi kahvaltılarında kuruyemiş çeşitleri(kuru üzüm, kuru kayısı vs) bulunuyor. Kızartmalarımız yağda değil fırında yapılıyor. Meyve sularını kendi mutfağımızda hazırlıyoruz. Bitki çaylarımızı doğal bitkilerden taze demleyerek çocuklarımıza sunuyoruz.

Ulaşım hizmeti nasıl?

Öğrencilerimizin ulaşım hizmeti okulumuz servis aracı ile sağlanmaktadır. Aracımızda bulunan koltukların tamamında üç noktalı emniyet kemeri ve çocuklar için yükselticili oturma koltuğu mevcuttur.

2013 model VW Caravelle Marka aracımızda ABS (kilitlenmeyi önleyici fren sistemi), ARP (Yüke duyarlı devrilme koruması),  ARP (Yüke duyarlı devrilme koruması) , ASR ( Anti patinaj sistemi) BAS ( Fren Yardımcısı) , EBC (Motor Fren Kontrol Sistemi) EBD (Elektronik Fren Güç Dağılımı) ESP (Viraj Dengeleme Sistemi)  özellikleri bulunmaktadır. 

 

Temizlik hizmeti nasıl?

Okulun temizliği hijyen ve temizlik kurallarına dikkat edilerek günlük, haftalık, aylık iş çizelgesi bulunan temizlik personeli tarafından yapılır.

Hafta içi, doğal temizleyicilerle çocukların sağlığına zarar vermeyecek malzemeler kullanılarak rutin okul temizliği yapılırken; hafta sonu, özel dezenfektanlarla okulun genel temizliği yapılarak olası bulaşıcı hastalıkların yayılması önlenir. 

 

Güvenlik hizmeti nasıl?

Okulumuz 24 saat boyunca okul içi ve dışındaki kameralarla her bölgeyi görebilecek şekilde izlenmektedir.

Okulumuzun çevresi dışarıdan görülemeyecek ve çocuklarımızın bir yetişkin gözetiminde olmadan okuldan çıkmalarına müsaade edilmeyecek şekilde güvenlik altına alınmıştır.  

 

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİMİZ

HAYVAN KURTARMA
LÖSEV
YARDIM KAMPANYASI

US Akademi Anaokulu Çocukları Sokak Hayvanları için Yürüdüler

US AKADEMİ ANAOKULU olarak dünyamızın üzerinde barındırdığı bütün canlılarla birlikte bir bütünlük oluşturduğuna ve doğadaki dengenin korunmasının bu canlıların korunmasıyla mümkün olduğuna inanıyoruz.

Us Anaokulu çocukları olarak bizler hayvanlara, doğaya, insana kısacası tüm canlılara dost bireyler olarak büyüyoruz. Hayvanların soylarının tükenmesini, sayılarının azalmasını önlemenin önemini, yaşama haklarına saygılı olayı öğreniyoruz.

Bu sebepten;

Duygu ve düşüncelerimizi başkalarıyla paylaşmak, hayvan dostlarımızın sesini duyurmak, onların koruma, beslenme, korunma, tedavi olma gibi temel gereksinimlerine dikkat çekip  farkındalık yaratmak üzere büyüklerimizle birlikte bir etkinlik planladık. Pankartlarımızı hazırladık, sohbetler ettik, şarkılar öğrendik Çayyolunda elimizde pankartlarımız, dilimizde şarkılarımızla yürüdük. Yürüyüşümüze Çayyolu Platformu Hayvan Kurtarma Derneği görevlileri de eşlik ettiler.

Bunlara ilaveten  Us Akademi Anaokulu Ailesi olarak kurucularımız, çalışanlarımız,  siz sevgili velilerimiz ve çocuklarımızla; yardıma muhtaç hayvanlar için sağlık, beslenme ve bakımlarına destek olmak amacıyla bir yardım kampanyası başlattık. Çocuklarımızın karakter eğitimi kişilik gelişimleri için dostluk, yardımlaşma, paylaşma, şefkat,vicdan, iyilik , vb.. duygularını beslemek onların her şeyden önce kendileriyle barışık  doğaya ve diğer canlılara dost sağlıklı ve mutlu bireyler olarak yetişmesi için bu ve benzeri çalışmaları  geliştirip devam ettireceğiz. 

 

US Akademi Anaokulu Çocukları Yabancı Gönüllü gençlerle Çalışmalar Yaptılar

AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı fonuyla, Akran Sanatçılar ve Yaygın Eğitim ve Gençlik Merkezi tarafından uygulanan “Art in 6 Senses-6 Histe Sanat” adlı proje, yaşama geçti. Eylem 1.1 Gençlik Değişimi Projesi çerçevesinde Ankara’ya, 7 ülkeden 50 genç sanatçı geldi. İngiltere, İtalya, Portekiz, Romanya, Bulgaristan ve Litvanya’dan gelen gönüllü gençler Çayyolu’ndaki Us Akademi Anaokulu öğrencileriyle buluştu.

Okulumuz velilerinin desteği ve duyarlılığı ile toplanan artık materyallerle US Akademi öğrencileri  ile yabancı gönüllü gençler LÖSEV’de İhtiyacı olan arkadaşları için artık materyallerden oyuncak yaptılar. Artık materyallerden yapılan birbirinden yaratıcı oyuncakların satışından elde edilecek gelir “Minik Gönüllüler” adı altında  LÖSEV’e bağışlandı. Us Anaokulu Kurucusu Tuğba Nagehan Turpçu ”Hem sosyal sorumluluğumuzun bir gereği olarak, hem de minik öğrencilerimizin yardımlaşmayı, paylaşmayı, elbirliğiyle sorunların çözümüne katkıda bulunmayı öğrenmeleri için böyle bir çalışma gerçekleştirdik. Velilerimize yardımları ve katkıları için teşekkür ederiz. Bu tür çalışmalar hem öğrencilerimizi bilinçlendirmek hem paylaşmayı öğretmek açısından son derece önemli. Onlar da artık birer minik LÖSEV gönüllüsü olarak çalışmalarını sürdürecekler.” dedi.   

US Akademi Anaokulu Velileri ve Çocukları Yardıma ihtiyacı Olan Ailelere Yardım Kutuları oluşturdular.

Sosyal sorumluluk projelerimizden bir tanesini daha hayata geçirmek için sizlerin yardımlarınıza ihtiyaç duyduk.

Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Mezunları Vakfı’nın düzenlemiş olduğu kampanyaya US Akademi Okulları olarak bizde katılıyoruz.

Iraktan gelen Türkmen ailelere yardım kampanyasında; para hariç her türlü bebek, çocuk, yetişkin, yaşlı  için kullanılmış ya da yeni kıyafet, oyuncak vb. gibi malzemeler topluyoruz. Bunun için okullarımızda büyük yardım kutuları  oluşturduk.

İlk yardım kutumuzu ihtiyacı olan ailelere ulaştırdık. Farklı hizmet sektöründe çalışan velilerimiz de kendi çalıştıkları alanlarda bu kampanyayı duyurdular. Bu nedenle yardım kampanyamız devam ediyor. Duyarlılıkları için, yardımları nedeniyle velilerimize çok teşekkür ederiz.

Call Now Button