Bize Ulaşın: KOLEJ: 0312 241 11 60 KREŞ: 0312 238 38 12
Bize Ulaşın: KOLEJ: 0312 241 11 60 KREŞ: 0312 238 38 12
Anaokulu | Anasınıfı

İLKOKUL

US AKADEMİ İLKOKUL FİZİKİ YAPISI

Ankara’nın en nitelikli butik okulu Çayyolu’nda. US Akademi İlkokul, Konutkent 1, Konutkent 2, Yaşamkent kesişme noktasında 2014- 2015 eğitim-öğretim yılında güçlü öğretmen kadrosu, 18 öğrencilik sınıfları, beceri ve öz disiplin üzerine yapılandırılmış eğitim modeliyle hizmet vermektedir. 

Özel Olarak Tasarlandı 
Öğrenci sıralarının özel olarak tasarlandığı, fiziki alanların ilkokula göre düzenlendiği, bahçe ve oyun alanlarının geniş tutulduğu; eğitim programlarının ve süreçlerin planlandığı US Akademi İlkokul’da temel felsefe bireye saygı… US Akademi, Atatürk’ün vizyonundan yola çıkarak kendine güvenen, çevresine karşı sevgi dolu, sorumluluk sahibi, dürüst, başarılı, aklını kullanan, bireyler yetiştirmeyi hedefliyor. 

Kalite Önemli
Sınıf öğretmenlerinin sınıflarıyla devamlılığının sağlanması üzerine kurulmuş ilkokulda kalite için eğitim koordinatörlüğü butik yapı içinde oluşturuldu. Mahalle mektebi olarak da nitelendirebileceğimiz ilkokul, okul kültürünün çok önemli olduğunun farkında. Farklılığını en etkin biçimde ortaya koyan okulda, anaokulu, ilkokul ve ortaokul olarak faaliyetini sürdürmektedir.

İlkelerimiz

 • Eğitim ortamının öğrenci gelişimine göre yapılandırmak
 • Öğrencide kişisel disiplini sağlamak
 • Öğrenci yaratıcılıklarını ve beceri gelişimini desteklemek
 • Etkileşimi etkin kılarak işbirlikçi öğrenmeyi geliştirmek
 • Değerler eğitimini ve sorun çözme becerelerini önemsemek
 • Gelişmeye ve yeniliğe açık olmak
 • Veli ve okul birlikteliği için iletişimi etkin kılmak
 • Öğrenci gelişimlerini takip etmek
 • Süreçleri ve sonuçları doğru olarak paylaşmak
 • Akademik başarıyı hedeflemek

HİZMETLER

Yemek
EKO Okul
Sebit VCloud
Sağlık
Temizlik & Güvenlik

Yemek hizmeti nasıl?

Okulumuzda sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere günde 3 öğün yemek hizmeti verilmektedir. Menülerimiz, öğrencilerimizin bulundukları yaş, gelişim özellikleri dikkate alınarak sağlıklı ve dengeli beslenme ilkelerine uyularak diyetisyen tarafından oluşturulmakta ve okul yönetimi tarafından onaylanmaktadır. Yemekler profesyonel bir ekip tarafından okulumuz mutfağında pişirilmekte ve okul yönetimi tarafından denetlenmektedir.
Aylık yemek menümüz, web sayfamız aracılığıyla velilerimizle paylaşılmaktadır.

EKO Okul?

US AKADEMİ okulları uluslararası bir program olan EKO Okullar programı uygulayıcısıdır. Bu program; okul öncesi, ilkokul ve ortaokullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir programdır. Bu proje etkinlikleri ile öğrencilere çevre konusunda olduğu kadar başarılarını etkileyecek alışkanlıklar da kazandırılır. Bu etkinlikler Eko okul gönüllü öğretmenleri ve Eko Tim tarafından planlanır. Proje kapsamında okulda her yıl çevre ile ilgili bir konunun eylem planı hazırlanarak uygulanır. Çevreye duyarlı öğrenciler yetiştirmeyi hedefleyen bir okul olarak çalışmalarımız devam etmektedir.

Sebit VCloud?

“Yeni Nesil Eğitsel Paylaşım ve İş Birliği Platformu”
zaman ve mekandan bağımsız her ortamda yeni çağın eğitim anlayışına uygun öğrenmeyi sınıf duvarlarının dışına çıkaran bir sistemdir. 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıflarımız için ders içeriğini destekleyici soru kalıpları, eğitsel videoları içeriğinde bulundurur. Öğretmen, veli ve öğrenci iş birliğiyle keyifli bir eğitim platformudur. Sınıf seviyelerine uygun SDS ve LGS sınavları periyodik aralıklarla öğrencilere uygulanmakta ve sonuçlar sistem üzerinde görüntülenmektedir.
Uygulanan her sınav sonrasında, tüm branşlarda değerlendirme ve geribildirim çalışmaları yapılır.

Sağlık hizmeti nasıl?

Okulumuzda öğrencilerimizin ve çalışanlarımızın sağlık sorunlarını en aza indirmek, sağlıklı bir çalışma ve okul yaşamı sağlamak amacıyla tam donanımlı bir revirimiz hizmet vermektedir.
Öğrencilerimizin sağlıkla ilgili takibi revirde yapılır. Öğrencinin okulda bulunduğu saatler içinde kullanacağı ilaçları veli izni ile okul hemşiresi tarafından belirtilen ölçekler dahilinde verilir.

Her yılın sonunda öğrencilerimize o yılki sağlık gelişimleri hakkında bir doküman verilir.

 

Güvenlik hizmeti nasıl?

Temizlik

Okulun temizliği hijyen ve temizlik kurallarına dikkat edilerek günlük, haftalık, aylık iş çizelgesi bulunan temizlik personeli tarafından yapılır.

Hafta içi, doğal temizleyicilerle çocukların sağlığına zarar vermeyecek malzemeler kullanılarak rutin okul temizliği yapılırken; hafta sonu, özel dezenfektanlarla okulun genel temizliği yapılarak olası bulaşıcı hastalıkların yayılması önlenir. 

Öğrencilerin güvenli ortamda olmaları için gerekli şartlar sağlanmıştır. 24 saat boyunca okul güvenlik kamerası çalışmaktadır. Ayrıca, okul girişinde 12 saat görevli güvenlik personeli mevcuttur. 

Güvenlik İşleyişi :

 • Eğitim öğretim saatleri içinde okuldan alınmak istenen öğrenci, idare onayı ile teneffüs saatinde sınıfından alınabilir. Veli, yönetim lobisinde öğrenci gelinceye kadar bekler. 
 • Servisle alınan öğrencilerin servis değişiklikleri, ailesi tarafından alınanların ise herhangi bir nedenle “Öğrenci Teslim Belgesi’nde belirtilen isimler dışında birisi tarafından alınmasına ilişkin istekler yazılı olarak ilgili idareye bildirilir. Bildirim e-posta ya da yazılı olarak en geç saat 14.00’e kadar yapılır.
 • Yıl içinde velisi dışında kişiler tarafından alınabilecek öğrencilerle ilgili olarak eğitim ve öğretim yılı başında, alacak kişilerin kimlik fotokopilerinin de bulunduğu bir dilekçe ile okula bilgi vermeleri gerekmektedir.
 • “Öğrenci Teslim Belgesi“ndeki isimlerde kalıcı değişiklik yapılması gerektiği durumlarda okul yönetimine başvurulmalıdır.
 • Okul çıkışında öğrencilerini kendileri alan veliler, güvenlik giriş bölümünde bekleyebilirler.
 • Okul servisi kullanan öğrenciler, okul çıkışında velileri tarafından alınacak ise bu durum veli tarafından en geç saat 14.00’e kadar ilgili idareye ve servis yetkililerine bildirilir. Aksi takdirde doğabilecek sorunlardan veli sorumlu olacaktır.
 • Servis kullanmayan öğrencilerimizden saat 17:00’ye kadar okuldan ayrılmamış olanlar, nöbetçi öğretmen gözetiminde nöbet sınıfında toplanırlar. 18:00’ye kadar nöbet sınıfı uygulaması devam eder. Sonrasında öğrenciler Danışma Biriminde bekletilir.
Call Now Button